5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Wszystkie dzieci zamieniły się w ten dzień w bajkowe postacie, a w przedszkolu czekało na nie wiele atrakcji. Zaczęliśmy dzień od prezentacji strojów, a następnie było wiele konkursów i zagadek związanych z bajkami. Rozpoznawaliśmy tytuły bajek na podstawie rekwizytów związanych z nimi. W konkursie na najwyższą wieżę wzięły udział oczywiście dzieci przebrane za Boba Budowniczego. Bawiliśmy się także w skojarzenia, czyli odgadywanie tytułów bajek z ciągu nazw przedmiotów charakterystycznych dla danej bajki. Chętne dzieci zabawiły się w Kopciuszka, który oddziela groch od kukurydzy. Rozwiązywaliśmy także zagadki dotyczące znanych bajek.
Na dzieci czekała także niespodzianka w postaci przedstawienia, które wystawili pracownicy przedszkola. Dzieci na przedstawienie otrzymały specjalne bilety, które przeniosły je do bajki „Czerwony Kapturek”. Wśród pięknej scenografii lasu i domku babci obejrzały przygody Czerwonego Kapturka. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali co się dzieje na scenie, a największe ożywienie wśród widowni spowodowało pojawienie się wilka. Na koniec wszyscy nagrodzili aktorów gromkimi brawami, a Czerwony Kapturek w rewanżu poczęstowała dzieci cukierkami. W przedstawieniu wystąpili: narrator – Małgorzata Glapiak, Czerwony Kapturek – Elżbieta Rozwalka, wilk – Sylwia Stachowiak, babcia – Sylwia Stróżyńska, mama – Weronika Jakubczak, gajowy – Marian Ryczkowski.

Natomiast dzieci z grupy „Pszczółki” i „Motylki” rozpoznawały postaci z bajek za pomocą wylosowanych rekwizytów- wiedziały z jakiej bajki pochodzi dany przedmiot
• Kojarzyły fragmenty bajek z tytułem
• Rozwiązywały zagadki
• Potrafiły skojarzyć cechy charakteru z daną postacią z bajki- Quiz
- Mateusz- Jaś , Natalka- Małgosia i Ala –czarownica przedstawili bajkę Jaś i Małgosia
• słuchały bajkę z CD ,,Brzydkie Kaczątko”
Wszyscy wspólnie bardzo dobrze się bawiliśmy.