Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas festynu rodzinnego " W wiosce Smerfów",  który odbył się 7 czerwca 2014r. na placu zabaw przy przedszkolu. Festyn mógł się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników przedszkola oraz rodziców, którzy przygotowali różne atrakcje dla dzieci. Wszyscy uczestnicy festynu przybyli w strojach smerfów. Pani dyrektor powitała każdą Sasetkę, Hogatę i Smerfetkę
każdego Papę Smerfa, Pracusia, Malarza, Osiłka, Harmoniusza, Łasucha, Kucharza, Lalusia,Ciamajdę, Marudę , Zgrywusa, Ważniaka, Marzyciela oraz  Gargamela i Krakiera.
Dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały się w smerfowych tańcach oraz w programie w języku angielskim. Olbrzymią niespodzianką był spektakl teatralny „ W krainie Smerfów " w wykonaniu rodziców naszych przedszkolaków,  który nagrodzony został gromkimi brawami.  W role wcielili się:
Gargamel – Pan Marcin Kunc
Hogata –  Pani Paulina Kunc
Sasetka – Pani Patrycja Skorupka
Papa Smerf – Pan Tomasz Wawrzyniak
Łasuch – Pani Sylwia Sikorska
Ważniak –Pani Malwina Machowska
Laluś – Pani Patrycja Krysiak
Smerfetka – Pani Monika Kielich
Papa Smerf znalazł w bibliotece starą księgę opisującą smerfne olimpiady. Postanawiając przywrócić ten zwyczaj zaprosiliśmy chętnych rodziców do udziału w konkurencjach sportowo zręcznościowych: siła smerfów, podwieczorek dla  Łasucha, obiadek dla Hogaty, nawlekanie korali dla Smerfetki. W czasie wolnym można było skorzystać z kawiarenki z kawą i pysznym pieczonym przez rodziców ciastem, a każdy mały przedszkolny smerf otrzymał soczek, wafelka i loda. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy  muzyce, a pani dyrektor podziękowała za przybycie, piękne stroje i wspólną radosną zabawę.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w realizacji imprezy.