W piątek 8 grudnia 2017 „Biedronki” i „Motylki zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki w Krzemieniewie. Pasowanie na czytelników przeprowadził osobiście Święty Mikołaj, który swoim zaprzęgiem przybył do Biblioteki. Podczas wizyty w bibliotece dzieci dowiedziały się, że należy książki szanować, nie robić im przykrości poprzez pisanie po nich, zaginanie rogów czy wyrywanie kartek. Przedszkolacy z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zagadki o książkach, a także odgadywały tytułu bajek po przedstawionych rekwizytach. Dzieci stworzyły również świąteczną pracę plastyczną, którą zabrały do swej przedszkolnej sali. Największą atrakcją było przybycie Świętego Mikołaja, który wywołał wielkie poruszenie wśród dzieci. Mali czytelnicy przed Mikołajem złożyli uroczyste „Przyrzeczenie małego czytelnika”. Po pasowaniu dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki i słodkości. Galeria zdjęć: