8 czerwca przedszkolaki z wypiekami na twarzy i tornistrem na plecach przybyły do przedszkola wcześniej niż zwykle, gdyż czekała ich wielka wyprawa. Wycieczka do wrocławskiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły nasze „Wiewióreczki”. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej przedszkolaków. Wyprawa ta była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej oraz zacieśnienia więzi między rodzicem a dzieckiem. Podczas spaceru po alejach ZOO spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności. Pogoda dopisała, więc dzieci z przyjemnością spacerowały i obserwowały zwierzęta. Oceanarium wywarło na nich ogromne wrażenie, z wielkim zainteresowaniem oglądały morskie stworzenia w tunelu wodnym. Zwieńczeniem wycieczki był posiłek w restauracji McDonald. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, wszystkim dopisywały humory. Z uśmiechem na twarzach, pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do naszego przedszkola. Pobyt w ZOO był zapewne dla wszystkich wspaniałą lekcją przyrody, przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.